DSC 4636

 

Sebastian Boguszewski

Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. w Rzeszowie w klasie akordeonu. Jednocześnie rozpoczął naukę śpiewu u Anny Szałygi. Jest laureatem II nagrody w I Podkarpackim Konkursie Wokalnym im. Barbary Kostrzewskiej oraz zdobył wyróżnienie w V Konkursie Wokalnym im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach.

W 2005 roku otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Rzeszowa „Młode Talenty”. W 2011 roku ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu Ryszarda Cieśli. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Andrzeja Dobbera, Włodzimierza Zalewskiego, Ryszarda Karczykowskiego, Artura Stefanowicza. Wziął udział w wielu projektach wokalno-aktorskich w macierzystej uczelni oraz poza nią.

W 2009 roku zadebiutował na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej w studenckiej realizacji opery L'amante di Tutte Baldassare Galuppiego, jako Marchese Canoppio. W tym samym roku uczestniczył m.in. w prawykonaniu Oratorium Warszawskiego Redemptoris Mater Piotra Pałki.

W roku 2010 wystąpił na deskach Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Halce Stanisława Moniuszki, jako Cześnik. Z orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej wykonał partię Szymona w oratorium Pory roku Josepha Haydna. Współpracował z takimi dyrygentami, jak Ennio Morricone, Tadeusz Wojciechowski, Tadeusz Karolak, Sławek A. Wróblewski, Jerzy Swoboda. Koncertuje w Polsce, oraz za granicą (mi.in. we Włoszech, Niemczech, Austrii, Grecji, Hiszpanii, Norwegii, Francji).  Jako aktor i wokalista występował w Teatrze Polskim w Warszawie, a obecnie związany jest z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. 

Od 2010 roku współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie. Od kilku lat prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną. Współpracuje z kilkoma zespołami wokalnymi oraz chórami, jako instruktor emisji głosu, dykcji oraz recytacji.