Olga 1

Olga Wądołowska – dyrygent chóralny, wokalistka, flecistka, pedagog muzyczny

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, kierunek: dyrygentura chóralna. Jako dyrygentka na stałe współpracuje z wieloma warszawskimi chórami i zespołami wokalnymi. W chórze Allegrezza del Canto pracuje od 2009 roku w roli asystenta dyrygenta.

Brała udział w wielu kursach i seminariach dyrygenckich, m.in. w 2011 roku w kursie z zakresu dyrygentury i interpretacji muzyki chóralnej w Wilnie (Litwa) - prowadzący prof. Georg Grün (Niemcy) oraz w 2013 roku w kursie dyrygentury i interpretacji muzyki chóralnej w Wilnie - prowadzący prof. Erik Westberg (Szwecja).

Olga Wądołowska oprócz działalności dyrygenckiej aktywnie realizuje się wokalnie zarówno w muzyce rozrywkowej jak i klasycznej. Ma bogate doświadczenie sceniczne.

Współpracuje z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, zasila chórki artystów estradowych, koncertuje solo oraz pracuje jako wokalistka sesyjna. Wiedzę oraz praktykę wokalną pogłębia na Podyplomowych Studiach z Emisji Głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Jako pedagog realizuje się prowadząc liczne warsztaty z emisji głosu dla wokalistów oraz zespołów wokalnych.

Jako flecistka współpracuje z Teatrem Współczesnym przy spektaklu „Hamlet” w reż. Macieja Englerta.