Chór Allegrezza del Canto powstał w 2003 r. Jesteśmy dość licznym zespołem o strukturze cztero- lub ośmiogłosowej. Taka wielogłosowość stwarza ogromne możliwości repertuarowe zarówno w kręgu muzyki dawnej (polifonia renesansowa i muzyka baroku) jak i w muzyce najnowszej, zwłaszcza muzyka współczesna jest i będzie najbardziej eksplorowaną przestrzenią dla chóruAdC.
Szczególne miejsce zajmują utwory zamawiane przez zespół, pisane dla zespołu, uwzględniające jego specyfikę, a także ogromną potrzebę bliskiego kontaktu z publicznością.
 
 
        Koncerty chóru AdC mają wyjątkową atmosferę. Odpowiedni dobór utworów, a także charakterystyczne zmniejszanie dystansu pomiędzy wykonawcą, a publicznością tworzą niepowtarzalną aurę, dzięki której sztuka wysoka prezentowana przez zespół amatorski staje się przekonująca, wymowna i - co najważniejsze - pogłębia, przemienia i naprawia rzeczywistość.
 
      Allegrezza del Canto to po włosku radość śpiewania. Nasz chór jest zespołem w pełni amatorskim. Chociaż startujemy z różnych poziomów umuzykalnienia, wszyscy zmierzamy do jednego celu: chcemy, by nasz śpiew był radością nie tylko dla nas, lecz także dla publiczności. W naszym chórze może śpiewać każdy. Nie ma przesłuchań wstępnych ani oceny umiejętności. Liczą się chęci i gotowość do regularnego uczestniczenia w próbach. Włączając się w nasze szeregi stajesz się członkiem Stowarzyszenia Allegrezza del Canto.

       Koncerty przez nas wykonane usłyszeli między innymi : Garnizon Wojska Polskiego, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział Powiśle, Fundacja Stefana Batorego, Stowarzyszenie przyjaciół osób dotkniętych autyzmem "Nie z tej bajki" i wiele, wiele innych. Braliśmy udział w Festiwalu Sacrum Non Profanum w Szczecinie w 2014 i 2016 r. oraz w projekcie „Zabierz malucha niech chóru posłucha”, który spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem publiczności małej i całkiem dorosłej.

     W październiku 2015 wzięliśmy udział w koncercie z muzyką Zygmunta Koniecznego, „Jeśli miłość jest prawdą to ciała nie widać”, który odbył się w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Jesteśmy inicjatorami wielu ciekawych akcji i przedsięwzięć muzycznych, koncertowaliśmy w Berlinie i Szczecinie, wykonaliśmy tam wspólnie z innymi chórami Requiem Mozarta.
Cyklicznie bierzemy udział w konkursach Pieśni Chóralnych odbywających się w Polsce.

Login